CHÓR PARAFIALNY

Chór Parafialny 

„Sztuki piękne są wyrazem dwoistej natury człowieka: idealnej i zmysłowej, duszy i ciała. Strona zmysłowa działa na wzrok, […] duchowa zaś strona sztuki znajduje swój wyraz najwybitniejszy w muzyce, oddziaływa na słuch i przezeń ma dostęp do życia wewnętrznego, wyrazem zaś harmonijnego zespolenia sztuk wzroku ze sztuką słuchu jest poezja”. (bł. abp J.A. Nowowiejski)

Muzyczna tradycja całego Kościoła stanowi skarbiec nieocenionej wartości, wyróżniający się wśród innych form wyrazu artystycznego szczególnie tym, że śpiew kościelny, jako związany ze słowami, jest nieodzowną oraz integralną częścią uroczystej liturgii. Dlatego  w naszej parafii, powstała idea założenia Chóru Parafialnego, który śpiewem mógłby służyć w czasie uroczystych liturgii. 

Do naszego grona zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiew, chcą doświadczyć czym jest piękno chorału gregoriańskiego i polifonii kościelnej oraz popracować nad swoim warsztatem wokalnym. Próby odbywają się w każdy czwartek o godz. 10.00 w sali na plebani .

Warunki wstępne: dobre chęci i odrobina wolnego czasu.

Opiekun: P. Krzysztof Polski