AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia parafialne – Poniedziałek Wielkanocny – 5.04.2021r.

  1. Dzisiaj – taca na KUL – Msze św.  o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. O godz. 9.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu wypada:

– jutro wtorek w oktawie Wielkanocy –g. 9.30 – nowenna do Miłosierdzia Bożego,

o g. 10.00 – w KOŚCIELE- Msza za zmarłych tzw. Emausy- przynosimy znicze, które zostaną poświęcone podczas mszy a później zanosimy je na cmentarz.

– od środy do piątku nowenna po mszy o 7.00

– w piątek nie obowiązuje post.

    3. Za tydzień urocz. Miłosierdzia Bożego, kończy oktawę Wielkanocy- w kaplicach będą procesje Eucharystyczne po mszy św.  Ofiary składane do puszek będą na potrzeby Caritas.

    4. W niedzielę 11.04 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Dominika podczas mszy św. o 10.00 Zachęcamy do zgłaszania intencji.

       5. Do wakacji będziemy sprawować w niedzielę dodatkową mszę św. o 11.30.

  • Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka. Jest także nowy „Dominik Turobiński” – zachęcamy do zakupu ostatnie numery.
  • Bóg zapłać za wszelką pomoc okazaną w ostatnich dniach:  Liturgicznej Służbie Ołtarza ministrantom i lektorom (na ręce ceremoniarzy Krystiana i Jakuba), p. Krzysztofowi – Organiście, p. Leszkowi- Kościelnemu z żoną Teodozją, P. Andrzejowi Snopkowi wraz
    z całą scholą, wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc przy wykonaniu dekoracji
    w kościele paniom i panom z Olszanki, Przedmieścia, Rokitowa, Turobina i wszystkim ludziom dobrej woli.  Strażakom z jednostek OSP z naszej parafii za wartę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy wszystkim którzy trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: bezimienne:  – 100 zł,50 zł z Żabna, -200 zł- Tomaszek Henryk z Żabna oraz 100 zł na kostkę na cmentarzu – Sławomir Podkościelny z Rokitowa.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy

śp. Leona Ziajko z kol. Guzówka l. 97

śp.  Leokadię Kryk z Tarnawy Małej l. 87

śp.  Stanisława Omiotka l. 78

Jutro pogrzeby śp. Julii Sadło l.84 z Elizówki o g. 12.00 oraz śp. Edwarda Zaremby l.92 z Turobina