DUSZPASTERZE

Ks. kan. Trubicki Władysław

Data święceń: 1979-06-17
Tytuły: mgr (teologia)
Funkcje: czł. Archidiecezjalnej Komisji ds. budownictwa sakralnego
Funkcje w dekanacie: dziekan
Stanowisko: proboszcz, od 1999 roku

Ks. Barański Mirosław 

Data święceń: 2018-05-26
Tytuły: mgr (teologia)
Funkcje: katecheta, szkoła: Zespół Szkół w Turobinie 
Stanowisko: wikariusz, od 2020 roku

Ks. Zarzeczny Zbigniew Piotr

Data święceń: 2008-06-07
Tytuły: mgr (teologia)
Funkcje: z-ca asystenta kościelnego KSM Archidiecezji Lubelskiej katecheta, szkoła: Zespół Szkół w Turobinie diecezjalny moderator Ruchu Czystych Serc rejonowy duszpasterz młodzieży, dekanat: turobiński
Funkcje w dekanacie: dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza
Stanowisko: wikariusz, od 01.07.2013

Kapłani pochodzący z parafii i pracujący w duszpasterstwie:

1. Ś. P. o. Bała Gadeon, bernardyn, Radom
2. ks. Bondyra Dariusz – 1994-05-21
3. ks. Jachimek Andrzej – 1996-05-25 
4. ks. Kowalski Dariusz – 
5. ks. Lebowa Dawid Witold – 2018-05-26
6. ks. Ogorzałek Grzegorz – 2007-05-26
7. Ś. P. o. Pawęzka Petroniusz, bernardyn, Łowicz
8. ks. Pyter Andrzej Jacenty – 1982-06-12
9. ks. Rycerz Wiesław – 1995-06-03 
10. ks. Sieciechowicz Aleksander-Łabunie – diec. zamojsko-lubaczowska
11. ks. Swatowski Józef – 1983-12-17
12. o. Teklak Czesław, bernardyn, Rzym

Księża emeryci:
1. ks. Radej Michał – Gorajec – diec. zam.-lubacz.
2. ks. Szeliga Edward – 

Siostry zakonne – żyjące – pochodzące z parafii:
1. s. Marek Krystyna, urszulanki
2. s. Satowska Zofia, sercanki

PROBOSZCZOWIE PARAFII ŚW. DOMINIKA W TUROBINIE

1. Ks. Stanisław Ryczkowski – 150 – 1553
2. Ks. Jan Gorzkowski – 1553 – 1574
3. Ks. Melchior Stefanides 1595 – 1615
4. Ks. Stanisław Riccius (Rycik) – 1615 – 1630
5. Ks. Grzegorz Głowacki – 1630 – 1634
6. Ks. Jakub Skwerski – 1634 – 1639
7. Ks. Wojciech Novicampianus (Nowopolski) – 1639 – 1644
8. Ks. Benedykt Żelechowski – 1644 – 1658
9. Ks. Bp Mikołaj Świrski 1662 – 1678
10. Ks. Jan Sieprawski 1679 – 1681
11. Ks. Ignacy Gryglicki 1682 – 1705
12. Ks. Bp Michał de la Mors – 1707 – 1725
13. Ks. Andrzej – Józef Fabiański – 1725 – 1737
14. Ks. Antoni – Stanisław Górski – 1737 – 1754
15. Ks. Maciej – Franciszek Wagner 1769 – 17 83
16. Ks. Bp Melchior – Jan Kochanowski 1783 – 1788
17. Ks. Stanisław Staszic – 1788 – 1791
18. Ks. Bp Wawrzyniec Żłoba Czerczycki 1792 – 1804
19. Ks. Mateusz Kosiarski – 1805 – 1806
20. Ks. Andrzej Gościcki – 1807 – 1847
21. Ks. Jan Hetner – 1848 – 1853
22. Ks. Franciszek Hermann – 1853 – 1855
23. Ks. Jan Olszański – 1856 – 1888
24. Ks. Jan Grabarski – 1888 – 1890
25. Ks. Tomasz Torczyński – 1890 – 1910
26. Ks. Władysław Petrykowski – 1911
27. Ks. Julian Kiliński – 1911 – 1913
28. Ks. Alfons Chrzanowski – 1913 – 1916
29. Ks. Franciszek Bramski – 1916 – 1920
30. Ks. Ryszard Słabczyński – 1920 – 1928
31. Ks. Antoni Sadłowski 1928 – 1937
32. Ks. Wincenty – Feliks Pawelec – 1938 – 1970
33. Ks. Piotr Kimak – 1971 – 1975
34. Ks. Jan Pęzioł – 1976 – 1979
35. Ks. Franciszek Cymborski – 1979 – 1998
36. Ks. Jan Domański – 1998 – 1999
37. Ks. Władysław Trubicki 1999 –

WIKARIUSZE PARAFII ŚW. DOMINIKA W TUROBINIE

1. Ks. Wojciech Reyzner – 1673 –
2. Ks. Jan Rozborowski – 1673 –
3. Ks. Kazimierz Ziemnicki 1673 –
4. Ks. Wawrzyniec Piotrowicz – 1675 – 1677
5. Ks. Stanisław Misztalewicz – 1677 – 1678
6. Ks. Henryk – Franciszek Strzyzewicz – 1678 –
7. Ks. Andrzej Lipski – 1679 –
8. Ks. Jan Wiśniowski – 1679 – 1681
9. Ks. Albert Mistakowski 1680 – 1692
10. Ks. Albert Cedrowski 1680 – 1681
11. Ks. Józef Jarzębkowski – 1684 – 1685
12. Ks. Adam Rafalski – 1686 – 1690
13. Ks. Szymon – Stanisław Sobkiewicz – 1689 – 1705
14. Ks. Andrzej Zabłocki – 1692 – 1695
15. Ks. Paweł Kasperski – 1693 –
16. Ks. Szymon Łaskarzewski – 1684 – 1685
17. Ks. Franciszek Szlichling – 1695 –
18. Ks. Paweł Mirus – 1695 – 1696
19. Ks. Stanisław Kozłowski – 1696 – 1698
20. Ks. Franciszek Turkiewicz – 1697 –
21. Ks. Michał Piasecki – 1698 –
22. Ks. Jan Fedorowicz – 1700 –
23. Ks. Piotr Kubicki – 1700 – 1701
24. Ks. Jacek Korzeniowski – 1702 – 1705
25. Ks. Stanisław Monachowicz – 1705 – 1711
26. Ks. Michał Goliński 1712 – 1714
27. Ks. Konstanty Wł. Odrowąż Wańkowski – 1714 –
28. Ks. Jan Kłończyński – 1715 – 1719
29. Ks. Franciszek Zychowski 1719 – 1723
30. Ks. Jakub Biernacki 1723 – 1731
31. Ks. Antoni Tuszewski – 1733 – 1734
32. Ks. Andrzej Szymański – 1735 –
33. Ks. Kazimierz Łargiewicz 1734 –
34. Ks. Józef Jakielski – 1736 –
35. Ks. Józef Budawki 1737 –
36. Ks. J. Kazimierz Słoniewski – 1740 – 1745 (+14.02.1745)
37. Ks. Mikołaj – 1745 – Bernardyn
38. Ks. Antoni Wołoszynowski – 1746 – 1759
39. Ks. Michał Kawiński – 1752 – 1756
40. Ks. Rajmund Buczyński – 1756 – 1757
41. Ks. Urban Mateusz Grzebowski – 1757 – 1758
42. Ks. Edward Kobylarski – 1758 – Bernardyn
43. Ks. Bernard Grochowicki – 1758 – Bernardyn
44. Ks. Wojciech Rudnicki – 1758 – Bernardyn
45. Ks. Teodor Karski – 1758 – 1759 – Bernardyn
46. Ks. Teodor Greger – 1758 – 1759 – Bernardyn
47. Ks. Henryk (Herkulanus) Bardziński – 1758 – 1761 – Bernardyn
48. Ks. Cyryl Morderski – 1760 – 1761 – Bernardyn
49. Ks. Elizar Chmielecki – 1760 – 1763 – Bernardyn
50. Ks. Fabian – Andrzej Gajewski – 1760 – 1766 – Bernardyn
51. Ks. Wojciech Bialecki – 1761 – Bernardyn
52. Ks. Tomasz Brzezicki – 1761 – 1762
53. Ks. Jan Zadulski – 1761 – Bernardyn
54. Ks. Rafał Prążyński – 1763 – Bernardyn
55. Ks. Piotr Michalski – 1763 – Bernardyn
56. Ks. Izydor Buczkowski – 1763 – 1766 – Bernardyn
57. Ks. Cyprian Marchwicki – 1764 – Bernardyn
58. Ks. Robert Boranek – 1764 – Bernardyn
59. Ks. Augustyn Chamski – 1764 – Bernardyn
60. Ks. Rufin Pięczakiewicz – 1764 – 1765 – Bernardyn
61. Ks. Jacek Milewski – 1765 – 1766 – Bernardyn
62. Ks. Gracjan Puker – 1766 – Bernardyn
63. Ks. R. Pokrzywicki – 1766 – 1768 – Bernardyn
64. Ks. N. Soroczyński – 1766 – Bernardyn
65. Ks. Tacjan Kuliński – 1766 – Bernardyn
66. Ks. Tacjan Schuldes – 1766 – 1767 – Bernardyn
67. Ks. E. Hewell – 1767 – Bernardyn
68. Ks. Pontianus Gegatowicz – 1767 – Bernardyn
69. Ks. Tomasz Piecek – 1767 – Bernardyn
70. Ks. Józef Gennikiewicz – 1768 – Bernardyn
71. Ks. Jakub Żółkiewicz – 1768 – 1769 – Bernardyn
72. Ks. B. Stoporowski – 1768 –
73. Ks. Piotr Kampa – 1770 – 1771 – Bernardyn
74. Ks. Franciszek Jankowski – 1770 –
75. Ks. Franciszek Smulski – 1770 – 1775
76. Ks. Zenon Bachowski – 1770 – Bernardyn
77. Ks. Franciszek Popędkiewicz – 1771 – Bernardyn
78. Ks. T. Fillo – 1772 – Bernardyn
79. Ks. Metody – 1772 – Bernardyn
80. Ks. Michał Kaczorowski – 1772
81. Ks. E. Midewicz – 1773 – Bernardyn
82. Ks. J. Kiszczyński – 1774 – 1775
83. Ks. Teofanes – 1773
84. Ks. Mikołaj Kowalski – 1775 – 1776
85. Ks. Franciszek Pęczkowski – 1775 – 1778
86. Ks. Hipolit Jeżowski – 1776 – Franciszkanin
87. Ks. Tymoteusz Jeszczeński – 1777
88. Ks. Ignacy Printz – 1778
89. Ks. Franciszek Olechowski – 1778 – Bernardyn
90. Ks. T. Chański – 1778 – Bernardyn
91. Ks. Paweł Roh – 1778 – 1780
92. Ks. Grzegorz Rzepecki – 1779
93. Ks. Wawrzyniec Wichowski – 1779 – Bernardyn
94. Ks. Robert Beroński – 1779 – Bernardyn
95. Ks. Anzelm Wąsiowski – 1779 – Bernardyn
96. Ks. Maciej Beduowski – 1779 – 1780
97. Ks. Wojciech Parnicki – 1779 – 1783
98. Ks. Pacificus – 1780 – Bernardyn
99. Ks. Benignus Szocyk – 1780 – 1781
100. Ks. Wojciech Przysiewkowski – 1781 – 1789
101. Ks. Jan Wiercieński – 1781
102. Ks. Maurycy Petrowicz – 1781 – 1782
103. Ks. Benedykt Wanitowski – 1782
104. Ks. Wojciech Hebdziński – 1782 – 1784
105. Ks. A. Buczyński – 1782 –
106. Ks. Filip Dziubiński – 1784 –
107. Ks. A. Skapieński – 1784 – 1794
108. Ks. Szymon Wojcikiewicz – 1789
109. Ks. P. Dubilanowicz – 1790 – Bernardyn
110. Ks. Stanisław Pogorzelski – 1790 – 1795
111. Ks. Michał Gonejski – 1795 – 1797
112. Ks. Mikołaj Szeffler – 1795 –
113. Ks. Andrzej Wawniskiewicz – 1796 – Augustianin
114. Ks. Epiphanius Wertelecki – 1796
115. Ks. B. Sobolewski – 1797 – Bazylianin
116. Ks. T. Wielobycki – 1804 – 1806
117. Ks. Maciej Borkowski – 1806
118. Ks. A. Parznicki – 1807 – 1823
119. Ks. Franciszek Branicki – 1814
120. Ks. Salezy Sowiński – 1815 – Bernardyn
121. Ks. Kazimierz Zborowski – 1817 – 1818 – Karmelita
122. Ks. K. Jaworski – 1817 – Bernardyn
123. Ks. Jan Dudziński – 1817 – 1818 – Karmelita
124. Ks. Jacek Antonorowicz 1817 –
125. Ks. Dominik Grabowski – 1818 – 1819
126. Ks. Józef Szorc – 1819 –
127. Ks. Michał Lisikiewicz – 1819 – 1820
128. Ks. Onufry Bogatowski – 1821 –
129. Ks. Andrzej Prociński – 1821 -1824
130. Ks. Paulin Pytakiewicz – 1821 –
131. Ks. Hieronim Dawidowicz – 1823 –
132. Ks. J. Ossowski – 1824 – Bernardyn
133. Ks. Mateusz Jonata – 1827 – 1831
134. Ks. Piotr Bychawski 1834 –
135. Ks. Franciszek Nowikowski – 1835 –
136. Ks. Erazm Berełkowski – 1835 –
137. Ks. Franciszek Zamojski – 1835 – 1836
138. Ks. Kazimierz Słowiński – 1836 – 1841
139. Ks. Franciszek Woszczyński 1842 – 1849
140. Ks. Ignacy Górski – 1851 – 1855
141. Ks. Józef Grzytowski – 1854 – 1855
142. Ks. Melchior Paśnikowski – 1856 – 1860
143. Ks. Piotr Rylski – 1856 – 1857
144. Ks. Roma Wilczyński – 1859 – 1863
145. Ks. Leopold Pawłowski – 1860 –
146. Ks. Michał Borkowski – 1861 – 1863
147. Ks. Jan Machnikowski – 1864 –
148. Ks. Ignacy Mech – 1864 –
149. Ks. A. Kałużyński – 1871 – Augustianin
150. Ks. Marceli Brodowski – 1871 – 1880 – Franciszkanin
151. Ks. Franciszek Flis – 1872 – 1873
152. Ks. Antoni Kwiatkowski – 1880 – 1882
153. Ks. Teofil Rybka – 1882 – 15 IX do 30 X
154. Ks. Franciszek Dyka – 1882 –
155. Ks. Jan Grabarski – 1883 – 1888
156. Ks. Antoni Komorowski – 1889 – 1890
157. Ks. Józef Marczewski – 1890 – 1893
158. Ks. Kalikst Zbieć – 1894 – 1895
159. Ks. Czesław Czupryński – 1895 – 1905
160. Ks. Stanisław Samorek – 1905 – 1906
161. Ks. Stanisław Skulimowski – 1906 – 10 II do 16 XI
162. Ks. Edward Wojewódzki – 1906 – 1908
163. Ks. Piotr Stodulski – 1908 -1910
164. Ks. Kazimierz Remiszewski – 1910 – 1911
165. Ks. Longin Szubartowski – 1911 – 1913
166. Ks. Leon Dębicki – 1913 – 1914
167. Ks. Ignacy Perczyński – 1914 – 1916
168. Ks. Aleksander Koczkodaj – 1916 – 1918
169. Ks. Mieczysław Szulborski – 1916 – 1919
170. Ks. Stanisław Stawiarski – 1919 – 11 I do 16 X
171. Ks. Konstanty Harasim – 1919 – 1920
172. Ks. Stanisław Barszczewski – 1920 – 1922
173. Ks. Ignacy Wojtyna – 1922 – 1923
174. Ks. Marcin Ślusarz – 1923 – 15 IX do 18 IX
175. Ks. Czesław Zmysłowski – 1923 – 19IX do 30 IX
176. Ks. Jan Orzeł 1923 – 1925
177. Ks. Jan Samolej – 1925 – 1927
178. Ks. Antoni Peret – 1927 – 1928
179. Ks. Ignacy Żyszkiewicz – 1928 – 14 VI do 22 VI
180. Ks. Franciszek Supryn – 1928 – 1929
181. Ks. Paweł Pałka – 1929 – 9 III do 16 VIII
182. Ks. Wawrzyniec Haładyj – 1929 – 1931
183. Ks. Andrzej Kostrzewa 1931 –
184. Ks. Stanisław Kondrat – 1930 – 1932
185. Ks. Adam Fabisiak – 1931 – 1933
186. Ks. Tadeusz Antoniewski – 1933 – 1935
187. Ks. Jan Strumnik – 1935 – 1942
188. Ks. Stanisław Orłowski – 1942 – 1945
189. Ks. Bolesław Kołtyś – 1945 – 1948
190. Ks. Eugeniusz Szpyra – 1948 – 1949
191. Ks. Franciszek Markut – 1949 – 1950
192. Ks. Wincenty Marciniewicz – 1950 – 17 VII do 29 IX
193. Ks. Zygmunt Tchórzewski – 1950 – 1951
194. Ks. Eugeniusz Wiszniewski – 1951 – 1952
195. Ks. Tadeusz Prejs – 1952 –
196. Ks. Bolesław Kurzępa – 1952 – 1955
197. Ks. Stanisław Pilchowski – 1953 – 1958
198. Ks. Kazimierz Sagan 1956 – 1959
199. Ks. Jan Maciocha – 1958 – 1959
200. Ks. Adam Gorzelewski – 1959 – 1963
201. Ks. Franciszek Grochowski – 1959 – 1968
202. Ks. Kazimierz Pięciurek – 1963 – 1966
203. Ks. Leonard Zaremba – 1966 – 1971
204. Ks. Krystyn Szyszko – 4 VII 1968 do 30 VI 1969
205. Ks. Tadeusz Klej – 1968 – 1971
206. Ks. Jan Flis – 1969 – 1972
207. Ks. Lech Kutera – 1971 – 1973
208. Ks. Roman Jaworski – 1972 – 1975
209. Ks. Lech Kuna – 1973 – 1977
210. Ks. Tomasz Duda – 1975 – 1976
211. Ks. Piotr Bondyra – 1977 – 17 VI 1980
212. Ks. Stanisław Tkaczuk – 1977 – 1981
213. Ks. Henryk Skrzypa – X 1977 – III 1978
214. Ks. Ryszard Iwan VII 1980 – XII 1985
215. Ks. Henryk Krukowski – 1981 – IX 1986
216. Ks. Józef Nadłonek – I 1986 – XII 1988
217. Ks. Julian Brzezicki XII 1986 – VI 1991
218. Ks. Wojciech Brodowski XII 1988 – VI 1992
219. Ks. Aleksander Tabaka VI 1991 – VI 1993
220. Ks. Mirosław Kosiniec VI 1992 – VI 1993
221. Ks. Adam Bratek VI 1993 – II 1998
222. Ks. Tadeusz Smolej VI 1993 – VII 1997
223. Ks. Józef Wiesław Wierzchowski – VII 1997 – VI 1998
224. Ks. Rafał Golianek – VI 1998 – VI 2000
225. Ks. Mirosław Sypuła VIII 1998 – VIII 2001
226. Ks. Andrzej Okaj VI 2000 – VI 2005
227. Ks. Janusz Ryń VIII – 2001 – VI 2003
228. Ks. Andrzej Janicki VI 2003 – VI 2005
229. Ks. Marcin Bogacz VI 2005 – II 2020
230. Ks. Marek Janus VI 2005 – 2013
231. Ks. Zbigniew Piotr Zarzeczny VII 2013 –
232. Ks. Mirosław Barański II 2020 –